Słupca

praca w województwie wielkopolskim

Powiat słupecki, z siedzibą w mieście Słupca, charakteryzuje się jedną z najwyższych stóp bezrobocia wśród wszystkich regionów województwa wielkopolskiego. Według danych GUS w lutym 2013r. procentowy udział osób bezrobotnych w powiecie wynosił aż 19%, czyli o 8,1% więcej niż w województwie i 4,6% więcej niż w Polsce. Wśród bezrobotnych najliczniejsze grupy stanowią przedstawiciele takich zawodów jak: sprzedawca, robotnik gospodarczy i budowlany, robotnik pomocniczy w przemyśle przetwórczym, technik prac biurowych, robotnik placowy, technik administracji i kucharz. Z drugiej strony, najwięcej ogłaszanych ofert pracy dotyczy profesji robotnika gospodarczego, pracownika obsługi biurowej, telemarketera, sprzedawcy i murarza – Praca Słupca.
Słupca stanowi jeden z większych ośrodków przemysłowych we wschodniej części Wielkopolski. Na terenie miasta zarejestrowanych jest ponad 13000 podmiotów gospodarczych, zatrudniających blisko 4 tysiące aktywnych ekonomicznie mieszkańców regionu. Do najważniejszych i największych zakładów pracy w Słupcy należą:

  • Mostostal Słupca- producent konstrukcji stalowych;
  • Konspol-Bis sp. z o.o. – zakład uboju i przetwórstwa drobiu;
  • Przedsiębiorstwo Techniczno Handlowe „ZREMB” sp. z o.o. – producent urządzeń do mechanizacji budownictwa;
  • Spółdzielnia Inwalidów „Przyjaźń” – przetwórstwo tworzyw sztucznych, stolarstwo i produkcja elementów elektronicznych;
  • Młyn Gorczycy sp. z o.o. – producent mączki z gorczycy, oleju i innych produktów.

Ponadto wiele słupeckich przedsiębiorstw prowadzi działalność w zakresie materiałów budowlanych, transportu i spedycji, produkcji mebli, elementów metalowych, wędliniarstwa i usług dla rolnictwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *