Aktualności

Te błędy popełnia się podczas Assessment Center

Te błędy popełnia się podczas Assessment Center

Wielu rekruterów decyduje się na zorganizowanie Assessment Center. Dzięki temu poznają reakcje oraz predyspozycje poszczególnych kandydatów. Podczas zadań bardzo łatwo można popełnić podstawowe błędy, które od razu nas zdyskredytują. Lepiej tego uniknąć. To dotyczy również osób ubiegających się o pracę w województwie wielkopolskim.

Podczas Assessment Centrum nie warto starać się być liderem na siłę. Nie warto narzucać innym osobom swojej opinii. Lepiej wykazać się zrozumieniem i pokazać, że zależy nam na ich opinii. Kolejny popełniany błąd to unikanie przemów. Ważne jest to, aby pokazać się z jak najlepszej strony, jeśli będziemy się chować za innymi uczestnikami, możemy na tym stracić bardzo wiele. Należy przełamać swój strach i obawy, żeby odważnie wygłosić przemowę.

Kolejny błąd to przerywanie wypowiedzi innych uczestników. Zawsze należy pamiętać o zasadach dobrego wychowania. Lepiej poczekać, aż jedna osoba skończy mówić i dopiero później wyrazić swoją opinię.

Podczas Assessment Center ważne jest to, aby skoncentrować się na wykonywaniu poleceń i powierzonych zadań. Nie warto co chwilę zerkać na asesora, aby badać jego reakcję. To może rozpraszać i negatywnie wpłynąć na końcową ocenę całości. W trakcie spotkania nie wolno być biernym. Lepiej zadawać pytania i konsultować się z pozostałymi uczestnikami.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:

 • Firma:  MediaExpert
  Dodane:  dzisiaj
  Lokalizacja:  wielkopolskie/ Ostrzeszów
   Damy Ci pracę bez okresu próbnego i z pensją zawsze na czas. To dziś bardzo ważne, prawda? Zostając Expertem otrzymasz także:możliwość wypracowania wysokiej...
 • Firma:  MOTOKARIERA S.C.
  Dodane:  dzisiaj
  Lokalizacja:  wielkopolskie/
  Miejsce pracy: Toruń lub praca zdalna Zadania:Poszukiwanie i pozyskiwanie klientów do stałej współpracy w zakresie oferty usług transportowychBudowanie i utrzymywanie...
 • Firma:  Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu
  Dodane:  dzisiaj
  Lokalizacja:  wielkopolskie/ Poznań
  wg programu stażu
 • Firma:  Powiatowy Urząd Pracy w Międzychodzie
  Dodane:  dzisiaj
  Lokalizacja:  wielkopolskie/ Międzychód
  wg programu stażuWymagania konieczne:Wykształcenie: średnie zawodowe, brakUprawnienia: obsługa komputera
Więcej ofert pracy

Praca