Wągrowiec

Wągrowiec

Powiat wągrowiecki, z siedzibą w Wągrowcu, jest regionem województwa wielkopolskiego wyróżniającym się najwyższym odsetkiem osób bezrobotnych wśród wszystkich obszarów Wielkopolski. Jak wskazują dane GUS, w lutym 2013r. procentowy udział osób bezrobotnych w ogóle aktywnych ekonomicznie wynosił 22,5%, czyli o 11,6% więcej niż w całym województwie. W strukturze bezrobotnych najliczniej reprezentowane są takie, zawody jak: sprzedawca, krawiec, ślusarz, mechanik samochodów osobowych, technik ekonomista, stolarz, kucharz, technik prac biurowych i technik rolnik.
Z drugiej strony, najwięcej ofert pracy pojawiających się w PUP, w prasie oraz na Praca Wągrowiec skierowanych jest do sprzedawców, pracowników obsługi biurowej, robotników gospodarczych i budowlanych, kierowców samochodów ciężarowych, robotników leśnych, ogrodników, tapicerów, pakowaczy i przedstawicieli handlowych. Jak można zauważyć, większość ofert dotyczy niskopłatnych prac fizycznych. Największymi pracodawcami regionu Wągrowca są: Wytwórnia Lamp Oświetleniowych s.c., Wytwórnia Elementów Betonowych, Usługi Brukarskie,  Martyna Sp. z o.o. (produkcja i handel eksportowy elementów ogrodowych), Meble Dębowe Ludwik Olech oraz Zakład Produkcyjno-Handlowy “PILEX” (sprzedaż maszyn przemysłowych).

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:

 • Firma:  ManpowerGroup Sp. z o.o.
  Dodane:  dzisiaj
  Lokalizacja:  wielkopolskie/ Poznań
  Oferta: Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę u pracę bezpośrednio z naszym Klientem Elastyczne godziny pracy Atrakcyjne wynagrodzenie Możliwość pracy zdalnej Premia...
 • Firma:  Powiatowy Urząd Pracy w Międzychodzie
  Dodane:  wczoraj
  Lokalizacja:  wielkopolskie/ Międzychód
  wg programu stażu Wymagania konieczne: Wykształcenie: podstawowe, brak
 • Firma:  Powiatowy Urząd Pracy w Międzychodzie
  Dodane:  wczoraj
  Lokalizacja:  wielkopolskie/ Międzychód
  wg programu stażu Wymagania konieczne: Wykształcenie: średnie zawodowe, brak
 • Firma:  Powiatowy Urząd Pracy w Czarnkowie
  Dodane:  wczoraj
  Lokalizacja:  wielkopolskie/ Śmieszkowo
  utrzymanie porządku w placówce
Więcej ofert pracy

Praca