Wolsztyn

Wolsztyn

Powiat wolsztyński, z siedzibą w mieście Wolsztynie, jest jednym z regionów województwa wielkopolskiego, mogących się pochwalić najniższym odsetkiem osób bezrobotnych. W lutym 2013r. w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 2,1 tysiąca bezrobotnych, co stanowi zaledwie 7,7% cywilnej ludności aktywnej zawodowo. Tak niska wartość stawia powiat wolsztyński na 5 miejscu wśród regionów o najniższym udziale osób bezrobotnych.

Wolsztyn, miasto centralne powiatu wolsztyńskiego, znajduje się w zachodniej części województwa wielkopolskiego, nad rzeką Dojcą, 72 km na południowy zachód od Poznania. Miasto zamieszkałe jest przez 13,5 tysiąca osób, a jego powierzchnia wynosi 4,8 km2.

Poszukiwanie zatrudnienia w regionie Wolsztyna nie powinno przysporzyć problemów większości osób szukających pracy, bowiem bezrobocie występujące w powiecie uważane jest za tzw. bezrobocie naturalne. Wiele ofert pracy dla mieszkańców Wolsztyna i okolic (Praca Wolsztyn) skierowana jest do przedstawicieli zawodów związanych z przemysłem maszynowym i spożywczym. Gospodarka Wolsztyna w znacznej mierze opiera się na przetwórstwie rolno-spożywczym, przemyśle i handlu. W Wolsztynie od 2006 roku funkcjonuje fabryka światowego koncernu Firestone, produkująca amortyzatory do autobusów i ciężarówek. Ponadto, na terenie miasta istnieje również duży zakład przetwórstwa owoców i warzyw, fabryka mebli i zakład produkujący akcesoria metalowe.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:

 • Firma:  ManpowerGroup Sp. z o.o.
  Dodane:  dzisiaj
  Lokalizacja:  wielkopolskie/ Poznań
  Oferta: Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę u pracę bezpośrednio z naszym Klientem Elastyczne godziny pracy Atrakcyjne wynagrodzenie Możliwość pracy zdalnej Premia...
 • Firma:  Powiatowy Urząd Pracy w Międzychodzie
  Dodane:  wczoraj
  Lokalizacja:  wielkopolskie/ Międzychód
  wg programu stażu Wymagania konieczne: Wykształcenie: podstawowe, brak
 • Firma:  Powiatowy Urząd Pracy w Międzychodzie
  Dodane:  wczoraj
  Lokalizacja:  wielkopolskie/ Międzychód
  wg programu stażu Wymagania konieczne: Wykształcenie: średnie zawodowe, brak
 • Firma:  Powiatowy Urząd Pracy w Czarnkowie
  Dodane:  wczoraj
  Lokalizacja:  wielkopolskie/ Śmieszkowo
  utrzymanie porządku w placówce
Więcej ofert pracy

Praca